Борещият се за оцеляване във Висшата лига "Хъл сити" нанесе нов удар по амбициите на "Ливърпул" след победа с 2:0.

Това е поредната грешна стъпка за червените, които остават без победа във Висшата лига през 2017 г. За последно те спечелиха срещу "Манчестър сити" часове преди Нова година. През януари воденият от Юрген Клоп отбор отпадна от Купата на Англия и Купата на лигата.

"Ливърпул" е четвърти с 46 точки с колкото е и "Сити". Победата е ценна за "Хъл", който събра 20 и е точно под чертата с изпадащите.

Мърсисайдци държаха топката значително повече от съперника и атакуваха по-често. Въпреки това "Хъл" успя да поведе малко преди почивката. В 44-ата минута след центриране от ъглов удар Симон Миньоле сгреши и Н'Диайе отблизо вкара.

През второто полувреме "Ливърпул" започна още по-дейно, но все така не успяваше да стигне до целта. "Хъл" се възползва от контраатака в 84-ата минута когато с дълъг пас Ранокия изведе Ниасе, който преодоля Миньоле.