"Барселона" спечели важна победа в преследването на водача "Реал" (Мадрид). Каталунците се наложиха с 3:0 срещу "Атлетик" (Билбао).

Головете вкараха Пако Алкасер, Лионел Меси и Алейш Видал.

Шампионите събраха 45 точки и са на една от "Реал", който обаче е с два мача по-малко.

"Барселона" имаше леко предимство във владението на топката, но по-добре използва възможностите си. Първите две добри положения бяха за баските чрез Раул Гарсия и Иняки Уилямс, като още в ретата минута Гарсия улучи гредата.

В 18-ата минута Неймар напредна от ляво и влезе в наказателното поле. Бразилецът пусна пред вратата, където Алкасер засече и вкара първия си гол от девет месеца.

Малко преди почивката Меси вкара от фаул от много малък ъгъл. Той стреля ниско в близкия ъгъл и изненада Ирайсос.

"Барселона" стигна и до рети гол в 67-ата минута. Тогава Видал отправи точен диагонален удар от ляво.