Съставът на „Шумен 05” загуби първия си домакински мач за пролетния сезон в НВЛ при жените.

В препълнената зала „Младост” „Казанлък волей” успя да победи шуменки с 3:0 гейма (25:20, 25:10, 25:20).

Дебют за тима на „Шумен 05” направиха двете състезателки от Иран Маедех Борхани и Зейнаб Гювех, които започнаха в стартовия състав на домакините.

Отборът на домакините, воден от Мехмед Башаран и Людмила Любенова, започна добре първия гейм. Те изоставаха с 5:8 при първото техническо прекъсване, но след силен сервиз на Рафаела Христова, при втората техническа пауза излязоха напред в резултата – 16:13. В края на гейма, обаче, гостенките от Казанлък успяха да стопят аванса на шуменки и да затворят гейма в своя полза с 25:20.

Във втората част изцяло доминираше отборът от Казанлък. „Розите” започнаха силно и при първото техническо прекъсване резултатът бе 8:1 за тях. Последва дълга серия от точки при сервиза на Йоана Николова и „Казанлък волей” поведе с 16:5 при второто техническо прекъсване, а след това двата отбора доиграха гейма, спечелен от гостите с 25:10.

В третия гейм играта бе равностойна до 20:20, но отново в края му „розите” бяха по-концентрирани и спечелиха с 25:20 и мача с 3:0.