Новото попълнение на "Манчестър сити" Габриел Жезус продължи впечатляващото си представяне във Висшата лига, а "гражданите" измъкнаха много трудна победа с 2:1 срещу "Суонзи" и се изкачиха на трето място в класирането.

След като записа гол и асистенция през седмицата срещу "Уест хем" (4:0), днес бразилският нападател отбеляза и двете попадения срещу "лебедите".

Той откри резултата в началото на двубоя, но съотборниците му едва не изпуснаха победата. "Суонзи" вкара изравнително попадение в 90-ата минута, но новият голмайстор на "Сити" спаси тима си в третата от четирите минути добавено време.

Жезус изигра втория си мач като титуляр под ръководството на Пеп Гуардиола, а звездата на отбора Серхио Агуеро остана на пейката във втори пореден двубой.

Това обаче отново даде резултат и след втората си поредна победа небесносините от Манчестър събраха 49 точки от 24 мача. Те се доближиха на десет точки от лидера "Челси" и на една от втория "Тотнъм", а същевременно изпревариха "Арсенал" с две и "Ливърпул" с три.