Българският национал Александър Везенков отбеляза рекордните си с екипа на "Барселона" 20 точки в един мач.

Това обаче не помогна на каталунците да предотвратят домакинска загуба от "Билбао" с 68:76 в 20-ия кръг на испанското баскетболно първенство.

Везенков беше най-резултатен в състава на "Барселона" и получи най-много игрово време сред всички своите съотборници - 27:34 минути.

Тежкото крило вкара четири от шестте си опита за тройка и вкара седем от десетте си стрелби от игра срещу "Билбао". 21-годишният баскетболист добави три борби, два чадъра и една асистенция на сметката си и завърши с най-висок коефициент от всички на игрището.

Тайрис Райс беше втори по резултатност за "Барселона" с 11 точки, Витор Фаверани и Маркус Ериксон вкараха по девет точки, а Анте Томич се отчете с 11 борби и шест точки.

За победителите Алекс Мумбру отбеляза 17 точки, Скот Бамфорт добави 14 точки, пет борби и четири асистенции, а Джонатън Табу завърши с 10 точки, осем асистенции и четири борби.

"Барселона" заема четвърто място в Лига АСВ с 14 победи и пет загуби, колкото има и третият "Валенсия". "Тенерифе" води в класирането с 15 победи от 19 двубоя, а "Реал" е втори с 14 победи от 17 мача.