Българинът Александър Лазаров загуби дебютния си мач в основна схема на състезание от световния тур на АТП.

19-годишният тенисист отстъпи с 6:7 (0), 2:6 срещу молдовеца Раду Албот в първия индивидуален двубой от турнира Garanti Koza Sofia Open.

Срещата на централния корт в зала "Арена Армеец" продължи 73 минути, а участващият с "уайлд кард" Лазаров можеше да окаже доста по-голяма съпротива, но пропусна повечето си шансове.

Българинът започна отлично мача, като имаше възможност за пробив още в първия гейм. Той не успя да я реализира, но в третия гейм стигна до още две брейк точки и от третия опит успя.

След това Лазаров затвърди предимството си, за да поведе с 3:1, а при 5:4 сервираше за спечелването на първата част. В този момент той се поддаде на напрежението, направи двойна грешка и допусна връщане на пробива при единствената възможност, която се откри пред Албот в този сет.

Заемащият 92-ото място в света молдовецът започна да набира инерция, след като се спаси в последния момент. В последвалия тайбрек той беше безапелационен и не даде нито една точка на съперника – 7:0.

Във втория сет Лазаров, който е №600 в ранглистата, отново не се възползва от своите шансове. Той имаше три точки за пробив, но пропусна и трите. Албот също имаше три, само че реализира две от тях и спечели скоростно сета, а с това и мача.

Във втория кръг 27-годишният молдовец ще се изправи срещу белгиеца Давид Гофен, който почива на старта като поставен под номер 2.