Баскетболният „Шумен“ направи обрат и победи ЦСКА в изтеглен мач от 8-ия кръг във втората шестица на А група.

Така в рамките на 24 часа шуменци записаха две победи, след като вчера надиграха със 78:59 „Академик“ във Варна.

В днешния мач, игран в зала „Младост“ решителна за победата на шуменци бе третата част, в която домакините обърнаха мача в своя полза.

ЦСКА започна по-силно мача и след първите 10 минути поведе с 23:15. През втората част шуменци успяха да намалят аванса на червените и на полувремето гостите от София имаха сам точка преднина – 37:36.

Третата третина започна с размяна на кошове и равенства в резултата. След това ЦСКА успя да дръпне с 8 точки, но този аванс бързо бе стопен от шуменци. При 40:48 домакините направиха серия от 9 точки и поведоха в срещата. В края на частта шуменци бяха по-точни обърнаха мача и преди последните десет минути поведоха с 59:54.

В заключителните минути на двубоя ЦСКА се опита да се върне в мача и намали аванса на домакините до точка – 61:60. Домакините, обаче, заиграха по-концентрирано поведоха с 8 точки и до края на срещата задържаха аванса си.

Андрей Иванов бе най-полезен за победата на „Шумен“ с дабъл-дабъл от 18 точки и 16 борби. Виктор Серафимов отбеляза 17 точки, 16 точки и 7 борби записа капитанът Янко Янков, а Росен Иванов реализира 14 точки.