Григор Димитров остана единственият български тенисист в индивидуалния турнир в София, след като участващият с "уайлд кард" Димитър Кузманов отпадна в първия кръг след загуби от холандеца Робин Хаазе.

23-годишният пловдивчанин отстъпи пред 57-ия в световната ранглиста с 4:6, 3:6 след 67 минути игра на централния корт в зала "Арена Армеец".

Заемащият 450-ото място в света Кузманов показа солиден сервис, но отстъпваше на по-класния си съперник в разиграванията и не успя да го постави под голямо напрежение.

Хаазе, който има две титли на ниво АТП в кариерата си, реализира пробив още в първия гейм на мача. Това се оказа и единствената точка за пробив в целия първия сет.

Кузманов спечели оставащите си подавания, но не получи шансове да навакса изоставането си и взе само шест точки в сервис геймовете на холандеца.

Хаазе продължи да диктува разиграванията и във втората част. Той взе два пробива аванс при 4:1, след което допусна връщането на единия при първата и оказала се последна точка за пробив пред Кузманов. Нов пробив в подаването на българина за 3:6 обаче сложи край на двубоя.

За Кузманов това беше първи мач в основна схема на турнира на АТП през 2017 г. и втори двубой на сингъл в Garanti Koza Sofia Open. През миналата година той загуби в първия кръг от литовеца Рикардас Беранкис с 3:6, 6:2, 3:6.

Вчера участието си на сингъл приключи и Александър Лазаров. 19-годишният българин, който също влезе в основната схема с покана от организаторите, отстъпи с 6:7, 2:6 от молдовеца Раду Албот.

В неделя отпадна и 15-годишният Адриан Андреев, който загуби с 2:6, 0:6 от германеца Максимилиан Мартерер в първия кръг на квалификациите.

Кузманов и Александър Лазов донесоха единствената българска победа до момента. Те спечелиха срещу уругвайско-беларуския тандем Ариел Бехар и Андрей Василевски с 6:4, 6:7 (9) и 10:7 в първия кръг от турнира на двойки.

Те ще излязат за втория си мач в четвъртък, когато участието си започва и Григор Димитров. Кузманов и Лазов очакват поставените под №2 Александър Пея и Мате Павич или Хаазе и Филип Печнер, а Димитров ще играе с победителя от утрешния двубой между Йежи Янович или Дуди Села.