"Лудогорец" записа нова победа в зимните си контроли, след като се наложи с 2:1 над шампиона на Беларус - БАТЕ (Борисов).

И двата гола за "орлите" бяха дело на Жуниор Кишада, който се разписа по един път в двете полувремена. Бразилецът донесе втори успех на тима си, след като преди няколко дни вкара и за успеха над чешкия "Злин".

Георги Дерменджиев остави на пейката доста от титулярите си като Владислав Стоянов, Абел Анисе, Джонатан Кафу, Марселиньо, Натанаел и Козмин Моци.

Срещата започна равностойно, а първото по-интересно положение дойде след четвърт час игра, когато Иванич стреля от 20 метра, но новопривлеченият бразилски страж на "орлите" Ренан без проблем улови.

В 20-ата минута, футболист на БАТЕ опита да подаде на свой съотборник от фаул на близка дистанция, но Жуниор Кишада пресече подаването. Бразилецът напредна на скорост, с хубав финт елиминира бранител на съперника и с диагонален шут по земя прати топката в долния ляв ъгъл на Щербицки.

Малко преди почивката БАТЕ изравни, след като Риос изпълни фаул от около 25 метра и след не много добра намеса на Ренан топката влетя в десния ъгъл на вратата на българския тим.

В 65-ата минута Лукас Саша бе фаулиран пред наказателното поле на БАТЕ, Мисиджан стреля добре от фаул, но Щербински изби в корнер. Четири минути Кишада отново изведе "орлите" напред в резултата. Бразилецът отново се възползва от разсеяно подаване на защитник на беларусците. Останал очи в очи срещу Щербецки, бразилецът хладнокръвно го прехвърли и донесе успеха на тима си.

До края Кафу пропусна добра възможност да увеличи преднината на разградчани, докато БАТЕ така и не успя да застраши сериозно вратата на българския шампион.