"Лудогорец" стигна до равенство 2:2 срещу "Марибор" в последната си контролна среща в Турция за тази зима.

Двубоят е генерална репетиция преди сблъсъците на българския шампион с "Монтана" в Първа лига и "Копенхаген" в Лига Европа.

Йордан Минев получи директен червен картон в 77-ата минута, след като се спречка със съперник и го наплю. "Орлите" обаче доиграха мача с 11 души, след като в игра влезе Лукас Саша.

Така отборът на Георги Дерменджиев завърши подготовката си на турска земя с четири победи, три равенства и една загуба от полския "Термалика".

Резултатът бе открит още в петата минута, когато Козмин Моци подари топката на Лукас Захович. Младият нападател напредна срещу Владислав Стоянов и от малък ъгъл го преодоля. Вторият гол за "Марибор" дойде от дузпа, след като Захович падна леко в наказателното поле след контакт с Паломино.

Потърпевшият застана зад топката, би слабо и Стоянов спаси. Реферът обаче нареди ударът да бъде повторен, защото българският вратар излезе пред голлинията преди изстрела. При втория опит играчът на "Марибор" не сбърка.

Клаудиу Кешеру намали изоставането на "Лудогорец" в 64-ата минута с красив прехвърлящ удар. Двадесет минути по-късно Джоди Лукоки се възползва от отличен пас на Абел Анисе и със силен шут оформи крайния резултат.