"Ювентус" спечели с лекота с 2:0 гостуването си на предпоследния "Кротоне". Шампионите стигнаха до успеха с головете на Марио Манджукич и Гонсало Игуаин.

Това беше четвъртата поредна победа за "бианконерите" и четвърти последователен мач, в който не допускат гол. С успеха си те събраха 57 точки и се откъснаха със седем точки пред втория "Рома" и с девет пред "Наполи".

"Ювентус" имаше огромно превъзходство през целия мач, като не спираше да атакува. Пропуските пред вратата на съперника и силната игра на вратаря Алекс Кордас помогнаха на домакините да запазят нулевото равенство до 60-ата минута.

Тогава след силен удар на Квадво Асамоа в долния ляв ъгъл стражът отново спаси, но след това от малък ъгъл Манджукич го преодоля за 1:0.

"Бианконерите" удвоиха в 74-ата минута. Игуаин беше изведен много добре в наказателното поле, излъга Кордас и вкара. За аржентинеца това беше девети гол в последните осем кръга в Серия А.