Миналогодишният финалист в турнира "Гаранти коза София оупъл" Виктор Троицки се класира за четвъртфиналите. Там той очаква победителя от мача между Григор Димитров и Йежи Янович.

Сърбинът спечели трудно с 2:6, 6:4, 7:6 срещу Робин Хаазе. На старта на надпреварата холандецът отстрани българския тенисист Димитър Кузманов.

Димитров ще играе с Янович не преди 18.00 часа тази вечер в "Арена Армеец".

Хаазе започна силно двубоя и изненада своя противник. Холандецът спечели първия сет с 6:2 за 28 минути, като загуби само три точки на свой сервис.

Във втория сет Троицки вдигна нивото си и проби за 3:2. Сърбинът, който е 37-и в световната ранклинста, спаси пет точки за пробив и затвори сета при 6:4.

Двамата си размениха по един ранен пробив в третия сет. След това сервиращият играч печелеше лесно своите сервис-геймове и се стигна то тайбрек. В него Троицки поведе с 6:1 и не допусна изненада, като затвори мача след 7:3 точки.

По-рано през деня Мартин Клижан победи с 7:6, 6:2 Даниел Брандс от Германия, докато Жил Мюлер се наложи с 6:3, 7:5 над Михаил Южни.