Григор Димитров стартира с трудна победа участието с в тенис турнира на АТП в София.

Българинът се наложи трудно над поляка Йежи Янович с 4:6, 6:3, 7:5 в здрава битка пред пълните трибуни в зала "Арена Армеец".

Двубоят продължи малко над два часа, а бившият световен №17 изигра страхотен мач и затрудни максимално хасковлията. Двамата бяха много стабилни на свой сервис и в трите сета имаше само по един пробив. Димитров няколко пъти бе изправен до стената, но демонстрира характер и успя да стигне до обрат.

В следващия кръг утре той ще се изправи срещу сърбина Виктор Троицки, който миналата година игра във финала на турнира.

Двамата съперници започнаха двубоя със стабилна игра на сервис, като Димитров бе много разнообразен при подаванията си и направи няколко аса. В петия гейм обаче Янович успя да пробие с агресивна игра и след няколко грешки на съперника си.

До края на сета българинът търсеше завършващи точки от ретур и успя да са пласира няколко добри бекхенда по правата. Това обаче не му помогна особено и той така и не стигна до възможност за връщане на пробива. При 5:4 Янович сервира успешно и сложи край на частта.

Вторият сет започна с най-дългия гейм в мача, в който Димитров трябваше да отрази две възможности за пробив на съперника си, но с добри сервиси във важните моменти успя да излезе от трудната ситуация. В четвъртия гейм българинът стигна до първите си възможности за пробив, благодарение на силна игра в защита. При втората Янович сбърка при излизане на мрежата и така хасковлията поведе с 3:1, а след това затвърди пробива си за 4:1.

До края на сета процентът на първи сервис на поляка падна и това улесни Димитров допълнително. Въпреки че не направи нови пробиви, при 5:3 той сервира за изравняване на резултата и при първия си сетбол сложи край на частта.

В решаващия трети сет напрежението се покачи и това доведе до повече грешки и на двамата тенисисти. При 3:2 Янович стигна до три точки за пробив, но българинът демонстрира здрави нерви и успя да вземе подаването си. В последвалия гейм полякът демонстрира колебания при сервиса си, което рядко се случваше в двубоя, и Димитров на свой ред стигна до три възможности за пробив, но не успя да ги реализира.

Последва размяна на бързи сервис геймове до 5:5. Тогава Янович допусна няколко грешки, а Димитров пласира няколко добри ретура и така успя да направи решаващ пробив. При 6:5 той сервира за мача и без особена съпротива от страна на поляка сложи точка на спора.