Отборът на „Шумен 05” записа загуба с 1:3 гейма (25:21,20:25, 12:25, 22:25) от ЦСКА в мач от 10-ия кръг на НВЛ при жените.

В препълнената с публика зала „Младост” отборът от София загуби пърата част, но в останалите три се възползва максимално от грешките на шуменки и спечели двубоя.

Домакините взеха първия гейм, след като направиха обрат. Те губеха с 3:8 при първото техническо прекъсване, но при второто вече водеха с три точки – 16:13. След това момичетата, водени от Мехмед Башаран, дръпнаха още в резултата и затвориха гейма на 21 т.

ЦСКА взе добра преднина в точките още в началото на втората част. При второто техническо прекъсване армейките поведоха с 16:7. Шуменки отново се опитаха да направят обрат и успяха да намалят аванса на съперника до 3 точки – 15:18. Съставът на ЦСКА не допусна грешката от първата част и спечели с 25:20.

В третия гейм домакините направиха много грешки, както от сервис, така и при посрещането на топката. Това даде възможност на софийския отбор да приключи бързо гейма и да го спечели с 25:12, с което поведе с 2:1.

Решителната четвърта част премина оспорвано, като двата отбора заиграха точка за точка още в началото на гейма. ЦСКА успя да запази инерцията от третия гейм и при второто техническа прекъсване отново имаше добра преднина – 16:10. След паузата шуменки се разиграха, отбелязаха пет поредни точки и намалиха до 15:16. Армейките отново успяха да дръпнат в резултата, а домакините ги догонваха. При 22:23 шуменки допуснаха грешки, от които ЦСКА се възползва, взе гейма с 25:22, а с това и мача с 3:1.