Григор Димитров се изправя срещу непознат съперник в опит да се класира за втория си финал през 2017 г. и общо 11-и в кариерата си.

Българският тенисист срещна грузинеца Николоз Басилашвили в полуфиналите на турнира от категория "АТП 250" в София.

Другият финалист ще бъде определен от двубоя между поставения под №2 Давид Гофен и шампионът от първото издание на турнира Роберто Баутиста Агут.

Първи на корта ще излязат белгиецът и испанецът, който има две победи в досегашните два мача помежду им. Те стартират битките на централния корт в "Арена Армеец" в 14.00 ч.

След това ще се изиграе вторият полуфинал на двойки. Сърбите Виктор Троицки и Ненад Зимонич срещат полско-словашкия тандем Мариуш Фирстенберг и Мартин Клижан, за да определят съперниците на руснаците Михаел Елгин и Андрей Кузнецов в мача за титлата.

Не преди 18.00 ч. на корта излизат Димитров и Басилашвили. Двамата са разделени от 74 места в световната ранглиста и никога не са играли помежду си.

24-годишният грузинец няма титла в кариерата си и е изиграл само 38 мача в турнирите от световния тур на АТП. Той обаче се представя блестящо в София и записа три престижни победи.

В първия кръг Басилашвили победи французина Адриан Манарино в два тайбрека - 7:6 (9), 7:6 (3), във втория поднесе изненадата на турнира - 6:4, 6:4 срещу поставения под №1 Доминик Тийм, а вчера направи обрат след загубен сет на нула - 0:6, 6:3, 6:3 срещу Клижан.

Димитров почиваше в първия кръг като поставен, направи труден обрат срещу поляка Йежи Янович в първия си мач - 4:6, 6:3, 7:5, а в четвъртфиналите беше безапелационен срещу рожденика Виктор Троицки - 6:3, 6:3.

"Вече се фокусирам изцяло към мача в събота, не мисля за титлата. Никога не трябва да гледаш толкова напред. Стъпка по стъпка. Хубаво е да имаш самочувствие, но трябва да го покажеш с играта си", каза Димитров след победата над Троицки.