Григор Димитров преодоля първия кръг на силния турнир в Ротердам, след като записа труден успех над Миша Зверев.

Поставеният под №5 в основната схема българин спечели след обрат с 6:7 (4), 6:2, 6:4 след здрава битка, която продължи почти два часа.

Германецът отново заложи на типичния си стил "сервис-мрежа", но хасковлията успя да намери отговор на него с агресивен ретур и стабилна игра на сервис.

Димитров завърши с 10 аса и четири двойни грешки, като вкара 76% от първите си сервиси и спечели 74% от тях. Той допусна само един пробив, а на своята сметка записа четири.

Това бе негов 15-и успех от 16 мача през тази година, а следващият му съперник на турнира от клас АТП 500 ще бъде узбекистанецът Денис Истомин. Двамата вече се срещнаха през този сезон на Australian Open, когато българинът спечели в четири сета.

Първият сет премина много равностойно, като Димитров стигна до три възможности за пробив в шестия гейм, но не успя да се възползва от тях. Зверев пък не стигна до нито една, но затрудни максимално българина с познатия си стил на игра с излизане на мрежата веднага след сервис. Логично се стигна до тайбрек, в който Димитров направи няколко грешки, включително и една двойна и така германецът поведе в резултата.

Във втората част българинът коренно промени играта си и успя да намери отговор на стила на Зверев. Хасковлията започна да атакува агресивно както втория, така и първия му сервис, като така не му позволи да излиза толкова често на мрежата. Благодарение на няколко добре пласирани ретура и непредизвикани грешки на германеца, Димитров спечели четири поредни гейма след 2:2 и така изравни сетовете.

След почивката обаче ретурът на световния №12 за кратко спря да работи и той често пращаше топката в мрежата, което не му позволи да застраши подаванията на съперника си. При 1:2 Зверев стигна до първата си възможност за пробив в мача, но Димитров успя да го отрази и така равенството бе възстановено.

Веднага след това българинът изигра перфектен гейм и проби на нула, благодарение на два добри минаващи удара и две точки директно от ретур. При последвалото си подаване Димитров изостана с 0:40, а след това отрази и четвърти брейкбол, преди да капитулира при петия. В тези моменти Зверев игра много агресивно и пласира няколко страхотни удара, които му донесоха първия пробив в двубоя за 3:3.

Германецът обаче не успя да спечели второ поредно свое подаване и Димитров поведе с 4:3, като отново в основата на успеха му бяха добре пласираните ретури и агресивното посрещане на втория сервис на съперника. Двамата тенисисти си размениха по един сервис гейм и при 5:4 българинът сервираше за победата. Той пропусна първия си мачбол, но при втория бе категоричен и сложи точка на спора.