"Копенхаген" нанесе тежък удар по амбициите на "Лудогорец" за нов пробив в европейските турнири, след като победи с 2:1 в първия двубой между двата тима от 1/16-финалите на Лига Европа, който се игра на Националния стадион "Васил Левски".

Абел Анисе си вкара злощастен автогол още във втората минута, а малко след почивката Юсеф Туту удвои преднината на датския шампион. Влезлият като резерва Клаудиу Кешеру запази минимални шансове на "орлите" в реванша с попадение в 81-ата минута.

Гостите завършиха двубоя с човек по-малко, след като в петата минута на продължението на втората част Ян Грегус получи втори жълт картон.

Срещата започна кошмарно за "Лудогорец", който получи нелеп гол още във втората минута. Гостите центрираха от корнер в малкото наказателно поле на разградчани, където Солбакен чукна топката, а тя се удари в лицето на Абел Анисе и влезе в мрежата на Владислав Стоянов.

След полученото попадение "орлите" поеха инициативата и имаха сериозно териториално предимство. Те обаче бяха припряни и това доведе до много брак в пасовете им. Въпреки че бяха много по-активни от съперника си, играчите на Георги Дерменджиев трудно стигаха до чисти положения.

"Копенхаген" пък не успя да се възползва от празните пространства в тила на българския шампион, но за сметка на това стоеше много добре тактически в дефанзивен план. В края на полувремето Мисиджан стреля опасно от 24-25 метра, но Олсен изби в корнер, а след това и Марселиньо опита да изненада стража на датчаните, но шутът му излезе в аут.

Втората част също започна катастрофално за "Лудогорец". Малко след подновяването на играта след добра атака отдясно топката стигна до Юсеф Туту, който нямаше късмет и уцели десния страничен стълб на вратата на Стоянов.

В 49-ата минута скоростна атака на "орлите" завърши с отлично подаване на Мисиджан към Кафу, но звездата на тима не успя да отправи удар от 5-6 метра, който почти сигурно щеше да доведе до гол. Датчаните наказаха този пропуск в 53-ата минута, когато Туту получи пас по земя и с шут от около 15 метра вкара второ попадение за своя тим.

В последвалите минути "Копенхаген" се прибра назад, а българският тим бе смутен от второто попадение и не създаде нищ интересно. В 81-ата минута обаче, надеждите на "Лудогорец" се върнаха след гол на влезлия като резерва Кладиу Кешеру. Натанаел центрира отлично към оставения абсолютно непокрит Марселиньо, но бразилецът уцели нескопосано топката. За негов късмет тя описа странна траектория и се отби в напречната греда, а след това при добавката Кешеру бе безкомпромисен.