Григор Димитров продължи страхотното си представяне от началото на годината и достигна четвъртфиналите на турнира в Ротердам.

Българинът се наложи със 7:6 (7), 6:1 над Денис Истомин и така записа 16-ата си победа от 17 мача през този сезон.

Димитров изигра пореден стабилен мач, в който изпита затруднения само в първия сет, но с по-агресивна игра и разнообразие в атака успя да пречупи коравия узбекистанец.

В следващата фаза той ще се изправи срещу стария си познайник Давид Гофен, когото победи на Australian Open, а преди по-малко от седмица надви и на финала на турнира в София.

Димитров започна много агресивно двубоя и това бързо даде резултат, след като той проби още в първия гейм, а след това затвърди предимството си с бърз успешен сервис гейм. Българинът продължи да тормози узбекистанеца, който му помагаше с колеблив първи сервис.

Хасковлията играеше по-лесно при подаванията си и притискаше съперника си при неговите. При 4:3 обаче първият сервис на Димитров спря да работи и Истомин се възползва по най-добрия начин, стигайки до два брейкбола и реализирайки втория за 4:4.

76-ият в света узбекистанец постепенно намери ритъма си и така без повече пробиви се стигна до тайбрек. В него двамата тенисисти направиха няколко впечатлаващи отигравания и резултатът се движеше точка за точка до 6:6. Димитров спаси един сетбол благодарение на ас, а след това стигна до втората си възможност да затвори частта при 8:7. На българина обаче не се наложи да играе, тъй като нервите на Истомин не издържаха и той направи двойна грешка.

Драматичната развръзка на първия сет вдъхна увереност на Димитров и той отново започна да играе агресивно, което отново доведе до ранен пробив, който българинът затвърди и бързо поведе с 3:0. При 4:1 и сервис на Истомин двамата тенисисти изиграха най-дългия гейм в мача, а победител от него излезе българина, който проби за втори път в частта. При 5:1 той сервира уверено и сложи точка на спора с гейм на нула.