"Манчестър юнайтед" си осигури лек реванш срещу "Сент Етиен", след като победи убедително френския тим в първия 1/16-финален сблъсък между двата тима от Лига Европа.

"Червените дяволи" се наложиха с 3:0 на "Олд трафорд", а в основата на успеха бе Златан Ибрахимович, който вкара и трите попадения в мача.

Освен с победата на англичаните, двубоят ще се запомни и с това, че противопостави един срещу друг най-скъпия футболист в света Пол Погба и брат му Флорентин. В ложите на стадиона бе майка им, която бе облечена с фланелка в цветовете и на двата тима.

Играчите на Жозе Моуриньо заслужиха успеха си със силна игра, а французите бяха равностойни на домакините само през първата част. Ибрахимович откри головата си сметка в 15-ата минута, когато и късметът бе на негова страна. Шведът си спечели нарушение пред наказателното поле и реши да го изпълни сам. Таранът заложи на силата вместо на техника и стреля през стената, а топката рикошира в защитник и стана неспасяема за вратаря на гостите.

До почивката "Сент Етиен" изравни играта и дори направи няколко добри атаки, но след подновяването на играта "червените дяволи" наложиха пълен контрол и не спираха да атакуват съперника. Натискът даде резултат в 75-ата минута, когато влезлият като резерва Маркъс Рашфорд направи хубав пробив до аутлинията и центрира остро във вратарското поле. Там Руфие не изби по най-добрия начин и топката стигна до непокрития Ибрахимович, който отблизо вкара в опразнената врата за 2:0.

Френският тим се хвърли в атака в заключителните минута, но вместо да намали, получи трети гол. В 88-ата минута Ибрахимович си изработи малко спорна дузпа, след като бе побутнат в наказателното поле и падна на земята. Той отново сам се зае с изпълнението на удара от бялата точка и бе точен за крайното 3:0.

Един от най-очакваните мачове в тази фаза на турнира бе между шестия в Испания - "Виляреал" и втория в Италия - "Рома". "Вълците" обаче убиха интригата за реванша, след като победиха с 4:0 "жълтата подводница" като гост. Хеттрик за римляните отбеляза Един Джеко, а още едно попадение добави и Емерсон.