Българският тенисист Григор Димитров отпадна от турнира в Ротердам. Той загуби с 4:6, 6:1, 3:6 от Давид Гофен в четвъртфиналите на надпреварата.

Белгиецът взе реванш за двете загуби във важни мачове в последния месец - в Australian Open и във финала в София. Това е първата му победа в съперничеството с Димитров.

Българинът, от своя страна, приключи серията си от шест поредни победи. Той отмени участието си в турнира в Марсилия и ще има възможност да си почине след натоварените седмици от началото на сезона.

Димитров имаше проблеми при началния удар през първия сет. Той взе само 29% от топките при втори сервис.

В три поредни сервис-гейма в началото на мача българинът допусна изоставане с 15:40. Той спаси серия възможности за пробив, но в петия гейм съперникът му постигна целта си. Димитров също имаше шансове, но не ги оползотвори.

Вторият сет започна с ново 15:40, като този път българинът се справи. Постепенно той заигра добре и след силна серия стигна до 6:1.

Въпреки слабия втори сет Гофен не се смути. Белгиецът игра уверено още от началото на третата част и след ранен пробив поведе с 3:0.

Димитров стигна до отлична възможност да върне пробива. В петия гейм той поведе с 40:15, но Гофен се спаси и съхрани преднината си.

До края българинът опита, но не можа да притесни белгиеца. След близо 2.20 часа игра 11-ият в света спечели първата си победа срещу Димитров.