Българският полузащитник Ивайло Чочев вкара за "Палермо" срещу "Ювентус". Голът му дойде в добавеното време и беше само почетен, като отборът му загуби с 1:4.

С шестата си поредна победа "бианконерите" събраха 53 точки и водят с десет пред "Рома" и с 12 пред "Наполи". Шампионите не бяха допускали гол в първенството повече от месец и общо над 540 игрови минути.

Преди Чочев да вкара бяло-черните вече си бяха осигурили убедителна преднина. Два гола вкара Пауло Дибала, а с по един завършиха Клаудио Маркизио и Гонсало Игуаин.

"Ювентус" поведе в 18-ата минута, когато след изпълнение на фаул Маркизио се възползва от грешка на вратаря на "Палермо" Йосип Посавец и отблизо вкара. Малко преди почивката Дибала удвои след точно изпълнен фаул.

През второто полувреме Дибала и Игуаин си размениха по един голов пас. Най-напред в 63-ата минута аржентинецът беше изведен вдясно и технично преодоля Посавец.

Минута преди края Игуаин върна жеста. Нападателят напредна, запази топката сред двама защитници и с пета пусна към Дибала, който вкара четвъртия гол.

В 93-ата минута след късо изпълнение на ъглов удар Диаманти центрира и Чочев засече с глава.

След 17-ата си загуба от 25 мача "Палермо" е точно под чертата с изпадащите, като е на осем точки от спасението.