Лидерът във Висшата лига "Челси" се класира за четвъртфиналите на Купата на Англия след трудна победа с 2:0 при гостуването на "Уувърхемптън".

Педро Родригес даде аванс на "Челси" в 65-ата минута с четвъртия си гол от три мача в турнира.

Минута преди края на редовното време Диего Коща подпечата победата и сложи край на най-дългата си суша без попадение през сезона, продължила над 400 минути.

"Уулвърхемптън", който в предишния кръг отстраниха "Ливърпул", изигра още един добър мач в турнира, но не се възползва от своите шансове.

"Вълците" получиха страхотна възможност да открият резултата още в петата минута. Курт Зума допусна груба грешка в опит да изчисти центриране отдясно и прати топката в краката на Джордж Савил. Останал сам около точката на дузпата, той отправи силен шут с левия крак, който обаче се отби в страничната греда.

Шест минути по-късно и "Челси" стигна до златен шанс да поведе. Сеск Фабрегас пусна брилянтен пас от центъра, с който изведе Уилиан зад защитата. Бразилецът обаче не успя да преодолее вратаря Карл Икеме при опита си да го прехвърли технично.

До края на полувремето нямаше други толкова чисти положения, но "Уулвърхемптън" продължи да стои добре на терена и често да поглежда към вратата на съперника.

"Челси" обаче заигра по-добре след почивката и закономерно стигна до победата. В 62-ата минута Диего Коща най-накрая успя да се пребори с централните бранители и да си освободи позиция за стрелба, но прати топката покрай вратата.

Само три минути по-късно обаче сините поведоха. Коща свърши добра работа, за да овладее топката на аутлинията и да я върне към Еден Азар. Белгиецът комбинира с Уилиан, който видя включването от задна позиция на Педро и му достави перфектно центриране. Нисичкият испанец бе оставен абсолютно сам на далечната греда и откри резултата с глава.

След гола "Уулвърхемптън" се хвърли в атака и отвори повече празни пространства в своята половина. Уилиан пропусна в 79-ата минута и Фабрегас в 85-ата пропуснаха много добри възможности да решат мача, но все пак това направи Коща минута преди края на редовното време, възползвайки се от грешка в отбраната на домакините.