Белгиецът Давид Гофен и французинът Жо-Вилфред Цонга се класираха за финала на турнира от категория "АТП 500" в Ротердам.

Гофен отстрани с лекота изненадата на турнира Пиер-Юг Ербер след успех с 6:1, 6:3, а Цонга също не загуби сет в полуфиналите - 6:3, 6:4 срещу Томаш Бердих.

Белгиецът, който вчера елиминира Григор Димитров след 135-минутна битка, днес престоя на корта само 75 минути.

Поставеният под №2 в основната схема не остави никакви шансове на Ербер, който започна турнира от квалификации, а по пътя към полуфиналите не загуби нито сет срещу Фелисиано Лопес, Евгений Донской и Доминик Тийм.

Гофен реализира четири пробива от десет възможности и спаси единствената точка за пробив, която се откри пред французина в този мач.

Световният №11 записа 12-а победа от 15 срещи през сезона и ще играе във втори пореден финал след този в София. В неделя той ще опита да прекъсне серията си от пет поредни загуби във финали и да спечели трета титла в кариерата си.

Другият полуфинал също беше много неравностоен и приключи след само 72 минути игра. Цонга не даде нито една точка за пробив на Бердих и се възползва при две от своите пет възможности - по веднъж в двата сета.

Французинът спечели четвърта победа в 12-ия си сблъсък с чешкия тенисист, а утре ще се бори за 12-ата титла в професионалната си кариера.