"Разенбалшпор" (Лайпциг) се върна на пътя на победите, след като се наложи с 2:1 при гостуването си на "Борусия" (Мьонхенгладбах) в двубой от 21-ия кръг на Бундеслигата.

След успеха си гостите събраха 45 точки и прекъснаха серията си от две поредни поражения. Така те изостават на пет от лидера и шампион "Байерн" (Мюнхен), но и натрупаха аванс от осем пред третия "Борусия" (Дортмунд). Тимът от Мьонхенгладбах пък е 10-ти с 26 точки.

В 31-ата минута постепенна комбинация на гостите стигна до Емил Форсберг, който надскочи всички и насочи т глава в долния ъгъл.

Марвин Компер направи дузпа срещу Ларс Щиндъл и в последната минута на първата част, но Торган Азар пропусна, след като вратарят Гулаши уцели ъгъла и спаси. Това беше трета поредна пропусна дузпа за "Борусия".

Десет минути след почивката грешка след тъч на домакините се превърна в бърза контра, Тимо Вернер направи двойно с Форсберг и след като бе изведен зад защитата, спокойно преодоля Ян Зомер за 2:0. Вернер има вече 12 гола този сезон, което е най-много за германец в целия елит.

В 80-ата минута Торган Азар центрира от корнер, а Яник Вестергаард намали с глава на 1:2, но "Борусия" така и не успя да избегне поражението.