"Берое" спечели баскетболната Купа на България за пръв път в своята история след убедителна победа над фаворита "Лукойл Академик" със 78:62.

"Студентите" допуснаха трета поредна загуба във финалите на турнира и продължават да не са печелили отличието от 2013 г.

Старозагорци показа много стабилна защита, с която не позволиха на "Лукойл Академик" да вкара повече от 20 точки в нито една четвърт.

"Берое" влезе по-трудно в мача и изостана с пет точки в началните минути, но бързо намери верния ритъм и завърши първите десет минути с три точки аванс - 23:20. Във втората четвърт старозагорци ограничиха съперника само до 14 точки и се оттеглиха на почивка при 39:35.

Тимът на Любомир Минчев нанесе решаващия си удар в третата част, в която започнаха със серия от 14:4, а в един момент преднината скочи до 23 точки. До края на мача играчите на "Лукойл Академик" успяха единствено да съкратят малко пасива си.

Арън Джоунс беше избран за най-полезен играч във финала, след като записа 19 точки и 17 борби. Омари Гудул, Шейн Гибсън и Тенчо Банев добавиха по 11 точки. Дани Гибсън отново беше водещият реализатор на "Лукойл Академик" със 17 точки.