"Барселона" се върна на победния път след звучния шамар, който получи от ПСЖ в Шампионската лига, но отново даде сериозни признаци, че се намира в криза.

В мач от 23-ия кръг на шампионата каталунците стигнаха до трудна победа с 2:1 срещу "Леганес" на "Камп ноу", която дойде след гол от дузпа на Лионел Меси в последната минута на редовното време.

Първото попадение също бе на аржентинеца още в четвъртата минута, но в средата на втората част Унай Лопес бе възстановил равенството.

След този двубой "Барселона" си върна второто място в класирането и се доближи на една точка от лидера "Реал" (Мадрид), който обаче е изиграл цели два двубоя по-малко. "Леганес" пък остава на две точки от зоната на изпадащите и в момента заема 17-а позиция в подреждането.

Още в четвъртата минута Неймар подаде на намиращия се на ръба на засадата отляво Луис Суарес, а той асистира перфектно на Меси. За аржентинеца остана само да засече топката в опразнената врата от непосредствена близост.

В 16-ата минута Набил Ел Жар направи сериозен пропуск за "Леганес", след като бе изведен очи в очи с Марк-Андре тер Стеген, но не успя да го преодолее. Мароканецът получи и шанс за добавка, макар и от далечно разстояние, но Тер Стеген отново спаси.

До полувремето гостите още няколко пъти притесниха стража на каталунците, но не стигнаха до гол. През втората част на "Барселона" продължаваше да липсва острота в атака и най-дброто пложение бе за Рафиня Алкантара, който проби сам, но ударът му бе избит от голлинията от играч на "Леганес".

В 71-ата минута гостите стигнаха до изравнителен гол, до който се стигна, след като Серхи Роберто изгуби топката на десния фланг от Гереро, а той я пусна към резервата Дарвин Мачис. През него топката стигна до Унай Лопес, който я прати в мрежата.

В минутите до края не се виждаше как играчите на "Барселона" продължиха да са безидейни и с нищо не показваха, че ще успеят да изравнят. Все пак 89-ата минута Неймар проби отляво и Мартин Мантовани го спря непозволено, а реферът посочи бялата точка. Меси бе хладнокръвен при изпълнението и донесе успеха на своя тим.