Центърът на "Ню Орлиънс пеликанс" Антъни Дейвис разби рекорда за най-много отбелязани точки в Мача на звездите, а отборът на Западната конференция спечели баскетболното шоу на НБА за трета поредна година.

Дейвис и компания надиграха тима на Източната конференция със 192:182 в най-резултатния мач в 67-годишната история на звездния сблъсък. Двамата отбора подобриха с пет точки досегашното върхово постижение, което беше поставено през миналата година (196:173).

Дейвис спечели наградата за най-полезен играч за пръв път при четвъртото си участие в Мача на звездите.

На "домашния" паркет в зала "Смути кинг сентър" той отправи рекордните 39 изстрела към коша и отбеляза 26 от тях за 31 минути игра.

23-годишният баскетболист подобри с десет точки досегашното върхово постижение - на Уилт Чембърлейн от 1962 г.

"Исках да спечеля наградата за тази публика, за този град и успях да го направя. Благодаря на момчетата, че не спряха да ме зареждат с подавания. През целия мач те искаха да подобря рекорда", каза Дейвис, който добави 10 борби към точковия си актив.

Изключителен мач изигра и Ръсел Уестбрук, който изненадващо остана извън титулярите след гласуването на феновете. Звездата на "Оклахома сити тъндър" се включи от пейката само за 19 минути, но успя да запише 41 точки, седем асистенции и пет борби.

Кевин Дюрант добави трипъл-дабъл за победата на Запада - 27 точки, 10 асистенции и 10 борби за 27 минути на игрището. Съотборникът му в "Голдън стейт уориърс" Стеф Къри се отличи с 21 точки, шест асистенции и четири борби.

Лидерът на "Хюстън рокетс" Джеймс Хардън завърши с 12 точки, 12 асистенции и седем борби, а близо до трипъл-дабъл остана и центърът на "Мемфис гризлис" Марк Гасол - 10 точки, 10 борби и осем асистенции.

Звездите на Изтока спечелиха първата четвърт с 53:48, но Западът направи обрат след 49:39 във втората част. Третата приключи при равен резултат - 47:47, а в заключителните 12 минути Дейвис, Уестбрук и компания увеличиха аванса си след 48:43.

Гръцкото чудо на "Милуоки бъкс" Янис Андетокумбо беше най-резултатен за отбора на Източната конференция с 30 точки за 22 минути. Той вкара 14 от 17-те си стрелби от игра, а към точковия си актив добави шест борби и три откраднати топки.

"Казах на треньора, че ще играя на максимума си, независимо от всичко. Това е единственото нещо, което умея да правя", каза 22-годишният гард, който беше най-младият в тазгодишното шоу.

Звездата на "Кливланд кавалиърс" Леброн Джеймс вкара 23 точки за 19 минути, а съотборникът му в състава на шампионите Кайри Ървинг приключи с 22 точки, 14 асистенции и седем борби за 21 минути на паркета.

С двуцифрен точков актив завършиха още шестима играчи - Аизея Томас с 20, Кайл Лаури с 19, Демар Дероузън с 16, Пол Джордж с 12 и Кармело Антъни с 10.