"Манчестър сити" и "Атлетико" (Мадрид) взеха максимума от мачовете си в осминафиналите на Шампионската лига. "Гражданите" се измъкнаха от тежко положение и спечелиха с 5:3 срещу "Монако" в зрелище на "Етихад".

Мадридчани се устремиха към следващата фаза след победа с 4:2 срещу "Байер" (Леверкузен) като гост.

Това се превърна в най-резултатната вечер в историята на Шампионската лига от гледна точка на средния брой вкарани голове на мач - седем.

"Манчестър сити" се оказа в много сложна ситуация в началото на второто полувреме, когато изоставаше с 1:2 и гостите получиха дузпа. Фалкао обаче пропусна, а след това англичаните започнаха обрата си.

Първото полувреме беше слабо за "Сити". Воденият от Хосеп Гуардиола отбор беше далеч от нивото, което феновете се надяваха да видят, а съперникът му атакуваше и създаваше положения.

Въпреки това в 26-ата минута Сане пусна към Стърлинг, който засече в празната врата и даде преднина на домакините. Още до почивката дойде обратът - в 30-ата минута след центриране на Фабиньо от дясно Фалкао плонжира и с глава изравни. Осем по-късно след грешка на защитата на "Сити" Мбапе беше изведен от дясно и със силен удар вкара за 2:1 за "Монако".

След пропуснатата от Фалкао дузпа в началото на втората част мачът продължи динамично. В 58-ата минута Стърлинг открадна топката, напредна на скорост и изведе Серхио Агуеро, който стреля и след грешка на вратаря изравни.

Само след три минути Фалкао използва нова грешка в защитата на съперника и технично прехвърли вратаря им, за да върне преднината на "Монако".

Гостите водеха до 71-ата минута, когато "Сити" се вдигна. Най-напред след ъглов удар Агуеро от воля изравни. В 77-ата след нов корнер Яя Туре отклони с глава и Стоун отблизо засече за 4:3.

"Манчестър сити" вкара още един гол в 82-ата минута. Тогава Агуеро беше изведен зад защитата и подаде на Сане, който отблизо беше точен.

"Атлетико" направи голяма крачка към четвъртфиналите. Мадридчани поведоха с 2:0 срещу "Байер" до 25-ата минута. Най-напред в 17-ата Саул Нигес вкара много красив гол след техничен, диагонален удар. След това гостите се възползваха от груба грешка на защитата при контраатака - тогава Кевин Гамейро овладя и подаде на непокрития Антоан Гризман, а французинът удвои.

В началото на второто полувреме Белараби намали, като засече подаване на Хенрихс от дясно. В 59-ата минута Гамейро възстанови преднината на "дюшекчиите" след точно изпълнена дузпа.

"Байер" върна надеждите си за добър резултат в 68-ата минута, когато Савич си вкара автогол след центриране от ляво. Крайната дума имаше Фернандо Торес, който в 86-ата минута се възползва от подаване на Върсалко от ляво и вкара с глава.