Поставеният под №1 Кей Нишикори отпадна още в първия кръг на турнира на червени кортове от категория "АТП 500" в Рио де Жанейро.

Японецът, който заема петото място в световната ранглиста, загуби с 4:6, 3:6 от представителя на домакините Томас Белучи.

Двубоят продължи само 79 минути, а Нишикори се добра до една-единствена възможност за пробив в подаването на бразилеца. Той успя да я реализира, но в същото време допусна четири пробива при седемте шанса, които се откриха пред 76-ия в света.

Белучи записа първа победа във втория си мач с Нишикори, а в спор за място на четвъртфиналите ще срещне своя сънародник Тиаго Монтейро. Монтейро преодоля първия кръг след обрат срещу португалеца Гастао Елиаш - 2:6, 7:6 (4), 6:4.

Шампионът от 2016 г. Пабло Куевас също приключи участието си в първия кръг. Уругваецът, който беше поставен под №3, сдаде титлата след загуба от белгийския квалификант Артур де Грееф с 3:6, 6:3, 5:7.

Общо петима от осемте поставени в турнира не успяха да стигнат до втория кръг. Освен Нишикори и Куевас загуби записаха №6 Давид Ферер, №7 Паоло Лоренци и №8 Жоао Соуза.