"Лудогорец" приключи участието си в евротурнирите за сезона. Българският шампион завърши 0:0 с "Копенхаген" като гост и след загубата с 1:2 в София преди седмица напусна Лига Европа в 1/16-финалите.

Разградчани изиграха по-добър мач от този на "Васил Левски". Те обаче не изпълниха задължителното условие по пътя към обрата - да вкарат гол.

Воденият от Георги Дерменджиев състав имаше положения, но не ги оползотвори.

Европейският път на "Лудогорец" този сезон включи и участие в групите на Шампионската лига. Разградчани за втори път играха при най-добрите, като записаха три равенства и три загуби.

Българският отбор се постара да държи инициативата и да води играта. Това се получи, но проблемът дойде в завършващата фаза.

"Лудогорец" приключи с 61% притежание на топката и общо 19 удара към врата на съперника. От тях обаче само два бяха точни.

Още в третата минута Владислав Стоянов се справи с удар на Федерико Сантандер. Малко по-късно той спаси вратата си и след изстрел на Кейта.

Постепенно "Лудогорец" взе инициативата и започна да атакува. В 30-ата минута Клаудиу Кешеру прати топката встрани от вратата.

Българският отбор имаше добра възможност в 57-ата минута. Йордан Минев центрира, Кешеру изпревари Йоргенсен и стреля с глава, но вляво от вратата. Малко след това Вандерсон проби и отправи удар, който също беше неточен.

В последните 15 минути "Копенхаген" също погледна напред и имаше две възможности да вкара след статични положения. При първата след ъглов удар Корнелиус игра с глава и топката отиде в аут. В последните секунди Стоянов спаси след добре изпълнен фаул от Петер Анкерсен.