Отборът на „Шумен 98“ спечели първа победа в А хандбалната група при дамите за сезон 2016/2017.

Днес в зала „Плиска“ шуменки успяха да победят с 26:25 гостите си от Поморие.

Срещата бе без значение за двата отбора, които заемат пето и шесто място в групата и нямат шансове да продължат в следващата фаза на шампионата, в който до края на редовния сезон остават един кръг.

Мачът между „Шумен 98“ и „Поморие“ премина с приливи и отливи в играта и на двата отбора.

В началото на срещата шуменки успяха да поведат с 3:1, но бързо бяха застигнати от състава на „Поморие“ и до средата на полувремето срещата вървеше гол за гол, като шуменки повеждаха, а поморийки изравняваха. В средата на първата част „Поморие“ успя да обърне за кратко резултата и да поведе с гол – 9:8. Домакините бързо се върнаха в мача и на полувремето се оттеглиха с аванс от две попадения – 15:13.

Драматично премина и второто полувреме на срещата. В началните минути „Шумен 98“ взе инициативата и поддържаше преднина от два, три гола. 10 минути преди края на срещата отборът от Поморие успя да се доближи само на гол до домакините – 24:23. Шуменки успяха да вкарат при две поредни атаки и поведоха с 26:23. „Поморие“ не се отказа да търси поне точка от мача и отново застигна домакините  - 26:25. При този резултат минута преди последния съдийски сигнал „Поморие“ изпусна сигурен гол и „Шумен 98“ се поздрави с първата си победа този сезон.

За „Шумен 98“ най-резултатна днес бе рожденичката Габриела Христова, която отбеляза 12 гола.