Португалецът Руи Педро донесе нова ценна победа за ЦСКА. Полузащитникът вкара в 88-ата минута за успеха с 1:0 срещу "Берое" като гост.

Преди седмица Педро беше в основата на победата в друго трудно гостуване на червените, като отбеляза и двете попадения за 2:0 срещу "Черно море".

С трите точки ЦСКА събра 41 и се доближи на две от втория "Левски", който по-късно приема "Локомотив" (Горна Оряховица). Разликата между червените и водача "Лудогорец" е 12 точки.

"Берое" остава осми с 26 и е на пет от място в шестицата.

ЦСКА беше по-дейният отбор, като атакуваше повече и създаде по-добри положения. Треньорът Стамен Белчев започна мача с двама от новите в титулярния състав - с бразилеца Каранга в нападение и с Николай Бодуров в защита. След почивката влязоха и другите двама нови - Кевин Кубемба и Меркадо.

Още в седмата минута Матеас Делич получи контузия в бедрото и беше сменен от Борислав Цонев. В средата на полувремето и ЦСКА трябваше да направи принудителна смяна. Петрус Бомал напусна с линейка след удар в главата при единоборство.

ЦСКА владееше инициативата, но след 25-ата минута направи пропуски чрез Каранга и Педро.

В началото на втората част гол на Божидар Чорбаджийски не беше зачетен заради игра с ръка на бранителя. Последваха нови добри атаки на червените, но без резултат.

Най-хубавата възможност за домакините беше в 85-ата минута, когато след грешка в защитата на ЦСКА топката стигна до Мапуку. Бодуров се намеси решително и попречи на нападателя.

Малко по-късно Меркадо центрира от ляво и Педро насочи топката във вратата. Минута след гола на ЦСКА Иво Иванов влезе много грубо в краката на португалеца, но съдията му спести червен картон.