Кризата в "Левски" се задълбочи и в спортен план, след като сините завършиха 1:1 с "Локомотив" (Горна Оряховица) у дома.

Пред около 3000 зрители воденият от Елин Топузаков отбор поведе в началото на второто полувреме с гола на влезлия секунди по-рано Бабатунде Адениджи. Десетина минути по-късно Рихави Кифуети изравни.

"Левски" остава втори на девет точки от "Лудогорец", но вече на три пред ЦСКА. Сините имат гостуване на "Дунав", след което идната събота приемат червените.

Преди седмица "Левски" загуби с 0:1 от "Пирин" в първия си мач за годината. След това започна управленската криза. Собственикът Спас Русев каза, че се оттегля и че клубът практически е във фалит. Той обвини големите фенски структури за оказван натиск и посочи, че решението му е окончателно.

Двата отбора си размениха по едно положение през първото полувреме. В 16-та минута Амаду Сукуна получи в чиста позиция от Франсис Нар, но пропусна да даде преднина за "Левски". Пет минути по-късно Боян Йоргачевич спаси опасен удар на Владислав Узунов, който не улучи вратата при добавката.

В 47-ата минута Антонио Аниете центрира в наказателното поле и Адениджи засече във вратата за 1:0.

Гостите отговориха в 58-ата, когато Давид Яблонски отрази удар на съперник от голлинията на "Левски". При последвалото центриране защитникът беше надскочен от Кифуети, който изравни с глава.

В 78-ата минута сините поискаха дузпа за фаул срещу Божидар Краев, но съдията прецени, че нарушение няма.

"Локомотив" имаше възможност и да спечели. В 81-ата минута Йоргачевич изби два удара - първо на резервата Софиан Муса, а след това и на Игор Джоман.