След петгеймова битка и мач, продължил близо 2 часа и половина, „Раковски“ победи с 3:2 (17:25, 25:21, 25:15, 21:25, 15:13) гейма като гост тима на „Шумен 05“.

Пред изпълнилата зала „Мласдост“ публика шуменки изиграха отличен първи гейм. Те поведоха с 8:2 при първото техническо прекъсване, а след това увеличиха аванса си до 11:3. Гостите от Димитровград се посъвзеха, но не успяха да стопят голямата разлика и „Шумен 05“ взе първата част убедително с 25:17.

Втората част протече оспорвано. До първото техническо прекъсване резултатът премина през няколко равенства. При първата пауза шуменки поведоха с 8:7. След това съставът на „Раковски“ взе лека преднина и поведе с три точки при втората техническа пауза – 16:13. Момичетата от Димитровград успяха да задържат преднината си до края на гейма и го спечелиха с 25:21.

В третия гейм „Раковски“ бе безапелационен и бързо пречупи шуменки след 25:15 и поведе с 2:1 в мача.

За радост на публиката шуменки не се отказаха. След истинска битка на терена, в която и двата отбора се раздадоха, домакините успяха да спечелят с 25:21 и останаха в мача.

В решителната пета част „Раковски“ поведе с 8:7 при смяната на полетата, а след това поведе с 10:8. Състезателките от Шумен не се отказаха от борбата и изравниха отново – 10:10, а след това и до 13:13. В отиграването на последните топки момичетата от „Раковски“ показаха повече търпение, взеха тайбрека с 15:13, а с това и мача с 3:2.

За тима на „Шумен 05“ дебют направиха опитните Диана Филипова и Лора Илиева, които през есента играха за  отказалия се от първенсството „Бургас 2007“.