"Славия" записа важна победа, след като се наложи с 2:1 над "Черно море" като домакин в мач от 21-ия кръг на Първа лига, който се игра на Националния стадион "Васил Левски".

Сердер Сердеров откри за белите още в третата минута, а в средата на втората част Иван Минчев удвои с изключително попадение. В заключителните секунди на двубоя варненци успяха да стигнат до почетен гол, дело на Бакари.

След успеха си играчите на Владимир Иванов събраха 24 точки и се отдалечиха на пет от зоната на изпадащите, заемайки деветото място в подреждането. "Моряците" пък остават на пета позиция с 32 точки.

Двубоят започна перфектно за домакините и още в третата минута Сердер Сердеров се възползва от груба грешка на Тодор Паланков и без проблеми вкара шестия си гол за сезона. В 19-ата минута Сердеров намери отлично Ивайло Димитров, който пробва техничен удар, но топката мина встрани от целта.

В 26-ата минута капитанът на "Славия" Емил Мартинов получи травма в глезена и напусна терена. На мястото на полузащитника се появи Калоян Кръстев, който скоро получи първата си повиквателна за националния отбор. В 36-ата минута Бакари пробва да се разпише със задна ножица, но опитатът му срещна тялото на бранител на белите.

Втората част също започна с превъзходство на столичани. Георги Пашов направи хубав пробив отдясно, излъга двама бранители на "моряците" и шутира от малък ъгъл, но кълбото мина над вратата. В 50-ата минута Бакари се пребори със Стефан Велков и стреля, но много слабо, за да затрудни младия страж на домакините.

В 64-ата минута "моряците" бяха изключително близо до гол в мрежата на "Славия". Иван Коконов излъга бранител и стреля, а Омар Абуд изчисти топката от голлинията. Девет минути по-късно Иван Минчев направи хубав пробив и след това копна топката, прехвърляйки стража на "Черно море" за 2:0.