"Тотнъм" разгроми с 4:0 "Стоук сити" у дома в мач от 26-ия кръг на Премиър лийг.

В основата на успеха бе звездата на "шпорите" Хари Кейн, който реализира хеттрик, а още един гол добави и Деле Али. Всички попадения в двубоя паднаха през първото му полувреме.

След успеха си играчите на Маурисио Почетино събраха 53 точки, с които заемат второто място в класирането, на десет точки от лидера "Челси". "Манчестър сити" е трети с 52, но и мач по-малко.

От първата минута домакините доминираха и логично стигнаха до бърз гол. Още в 11-ата минута Шоукрос пресече в наказателното поле подаване на Али към Ериксен, но след това топката му избяга и Кейн се възползва мигновено, стреляйки точно в далечния ъгъл.

В 32-ата минута Ериксен центрира прецизно от корнер, а Кейн засече майсторски от въздуха. Пет минути след това хеттрикът на Кейн вече бе факт. Ериксен изпълни свободен удар, при който само чукна топката към нападателя, а той стреля по земя. Получи се лек рикошет и топката стана неспасяема за Грант.

В добавеното време на първата част Хари Кейн проби отляво и асистира на Деле Али, който отблизо покачи на 4:0. След почивката Кейн и Ериксен пропуснаха нови ситуации за домакините. Хари Уинкс също имаше добра възможност, но след рикошет ударът му премина над вратата.

Неприятната новина за Почетино бе, че още в първите минути на второто полувреме Алдервейрелд напусна принудително терена заради контузия. В 73-ата минута Лий Грант лиши Кейн от четвърти гол, след като изби негов техничен удар.