Баскетболният мъжки тим на „Шумен“ се поздрави с нова победа във втората шестица на А група. В зала „Младост“ днес шуменци надиграха тима на „Делфин“ от Бургас с 97:72.

За „Шумен“ това бе четвърта победа от пет мача във втората фаза на първенството.

Срещу „Делфин“ воденият от Янко Янков шуменски отбор имаше затруднения само в първата част. В последните минути на частта „Шумен“ успя да дръпне в резултата с 31:24, което позволи на отбора да изиграе спокойно втората четвъртина, в която разликата в резултата достигна до 20 т., и на полувремето да поведе с 54:42.

След почивката шуменци продължиха да са по-добрите на терена и въпреки че на моменти стрелбата им не вървеше, те успяха да задържат преднината си, която увеличиха в последната четвърт, за да завършат мача при 97:72.

Андрей Иванов отново направи силен мач за „Шумен“ - отбеляза 24 т. и записа 20 борби. 21 точки в коша на противника от Бургас вкара Кирил Кирилов, с 16 т. Се отчете Янко Янков, а 15 реализира Виктор Серафимов.