"Лудогорец" направи поредната си уверена крачка към поредна титла в шампионата, след като разгроми с 4:0 "Верея" у дома.

Това бе първи двубой на разградчани след отпадането от "Копенхаген" в Лига Европа, а точни за победата бяха Густаво Кампаняро, Вандерсон, Жоао Пауло и Марселиньо.

След успеха си "орлите" събраха 56 точки и вече са на 12 от втория "Левски" и на 14 от третия ЦСКА.

През първото полувреме "Лудогорец" контролираше играта, но единствените чисти положения, до които стигна бяха излизания на Жуниор Кишада на чисти позиции. И в двата случая обаче Иван Караджов, който изигра последния си мач с екипа на "Верея", се намеси стабилно. Вратарят ще продължи кариерата си в Беларус в тима на "Шахтьор" (Солигорск).

В 40-ата минута Валери Домовчийски изведе много добре Селим Керкар в наказателното поле, а той отправи силен удар, с който не остави шансове на Владислав Стоянов. Веднага обаче последва сигнал за засада, което предизвика остра реакция от страна на щаба на гостите. Те претендираха, че Педро Еуженио и Георги Андонов не са повлияли на играта, въпреки че бяха малко зад защитата на съперника. Това изглеждаше основателно, предвид факта, че двамата играчи тичаха в обратната на паса посока.

Футболистите на "Лудогорец" започнаха агресивно второто полувреме и това имаше ефект. Натанаел напредна по дясното крило и подаде към Кишада, който обаче не успя да нанесе удар и отклони към Кампаняро. Той бе оставен сам и с удар от движение се разписа. Топката първо се удари в дясната греда и след това влезе във вратата.

Наставникът на разградчани Георги Дерменджиев направи две смени, като пусна в игра Върджил Мисиджан и Клаудиу Кешеру. Теренът напуснаха Кишада и Джонатан Кафу, като последният не остана доволен от решението и не поздрави съотборника си.

Мисиджан получи от Марселиньо, след което отправи пас към далечната греда, където Вандерсон се хвърли и вкара. Спорът в срещата бе решен в 80-ата минута. Тогава влезлият от пейката Жоао Пауло отправи мощен удар от границата на пеналта с десния крак – без никакъв шанс за Иван Караджов. Марселиньо оформи крайния резултат минути преди края след страхотна асистенция на Натанаел.