"Реал" (Мадрид) удържа лидерската си позиция в Примера дивисион, след като стигнаха до обрат срещу "Виляреал" като гост в двубой от 24-ия кръг.

Белите изоставаха с 0:2 до 64-ата минута, но стигнаха до пълен обрат за 3:2 с голове на Гарет Бейл, Кристиано Роналдо от дузпа и Алваро Мората. Преди това домакините бяха излезли напред в резултата с попадения на Ману Тригерес и Седрик Бакамбу.

След успеха играчите на Зинедин Зидан събраха 55 точки, с една повече от "Барселона" и с две пред "Севиля", като имат и мач по-малко. "Виляреал" пък остава шести с 40 точки.

Първата опасност в двубоя дойде в 11-ата минута и бе пред вратата на гостите. Ману Тригерос подаде към включилия се напред Марио Гаспар, който шутира високо по диагонала, но Кейлор Навас се намеси добре и изби.

В 24-ата Серхио Асенхо се намеси след сблъсък с рамо с Бензема. При ситуацията вратарят се контузи и беше заменен десет минути по-късно. До края на полувремето домакините владееха повече топката, но така и не успяха да стигнат до реална опасност.

През втората част "жълтата подводница" нанесе своя удар в рамките на шест минути. В 50-ата Адриан центрира към далечната греда, където Саму Кастийехо свали с глава и Тригерос прати топката в мрежата с мощен шут. Малко по-късно Бруно изведе в коридор Бакамбю, който се пребори със Серхио Рамос и стреля под плонжа на Навас от около 15 метра.

В 64-ата минуа Даниел Карвахал центрира перфектно към далечната греда, след което Бейл се извиси над защитата в жълто и с глава намали резултата. В 74-ата минута Роналдо изравни за "Реал", след като се разписа от дузпа. Тя бе отсъдена за игра с ръка на Бруно в наказателното поле на домакините, до която се стигна след рикошет.

В 77-ата минута на мястото на Карим Бензема в игра се появи Алваро Мората. Само шест минути по-късно испанският нападател изведе за пръв път тима си напред в резултата. Той засече с глава добро центриране на Марсело отляво, до когото топката бе стигнала заради грешка на играч в жълто.