Роджър Федерер започна с бърз успех участието си на турнира по тенис в Дубай с награден фонд 2,62 милиона долара.

Поставеният под №3 в основната схема швейцарец имаше нужда от само 54 минути среу французина Беноа Пер, за да се наложи с 6:1, 6:3.

Седемкратният шампион от надпреварата изигра първия, откакто спечели титлата на Australian Open преди месец.

Десетият в световната ратглиста стартира отлично, като единствено при 4:1 в първия сет имаше затруднения на собствен сервис, когато отрази и трите възможности за пробив на съперника си в мача.

Във втората част Федерер отново доминираше и с още два пробива в петия и в деветия гейм стигна до успеха. Във втория кръг той очаква победителя от мача между руснаците Михаил Южни и квалификанта Евгени Донской.