Световният №1 Анди Мъри се завърна успешно на корта след шестседмично отсъствие.

Шотландският тенисист имаше нужда от 79 минути, за да победи тунизиеца Малек Джазири с 6:4, 6:1 и да се класира за втория кръг на турнира от категория "АТП 500" в Дубай.

Това беше първи мач за лидера в световната ранглиста от шокиращата загуба срещу германеца Миша Зверев в осминафиналите на Australian Open.

Мъри имаше доста проблеми с началния си удар, но беше много стабилен в разиграванията и преодоля без особени трудности 51-ия в световната ранглиста.

Той допусна пробив в началото на двубоя при първата и оказала се единствена възможност пред Джазири. Шотландецът обаче спечели 11 от следващите 14 гейма, реализира четири от осемте си шанса за пробив и записа победа в първия си мач срещу 33-годишния тунизиец.

Лидерът в световната ранглиста вкара едва 40% от първите си сервиси, но въпреки това Джазири успя да вземе едва десет точки при вторите сервиси на съперника и общо 13 при посрещане за целия мач.

Във втория кръг Мъри ще се изправи срещу испанеца Гилермо Гарсия Лопес, който отстрани сърбина Виктор Троицки след 6:4, 6:3.

По-рано днес босненецът Дамир Джумхур поднесе първата изненада в Дубай, след като елиминира поставения под №2 Стан Вавринка - 7:6 (4), 6:3. Още един от осемте поставени напусна турнира - №8 Жил Мюлер, който загуби от германеца Филип Колшрайбер с 4:6, 6:7 (1).

Освен Мъри за втория кръг от поставените се класираха Роджър Федерер, Гаел Монфис, Томаш Бердих, Роберто Баутиста Агут и Лука Пуи.