"Барселона" продължи победната си серия в Примера дивисион с 6:1 срещу "Спортинг" (Хихон). С успеха си на "Камп ноу" шампионите поне временно излязоха начело в класирането.

Те събраха 57 точки и водят с две пред "Реал". Белите са с два мача по-малко, като тази вечер посрещат "Лас Палмас".

"Барселона" нямаше проблеми и стигна до убедителната победа. В 27-ата минута резултатът вече беше 3:1. След това каталунците продължиха на скорост и за втори път в последните четири кръга вкараха шест гола.

В деветата Меси беше изведен зад защитата и с глава прехвърли вратаря. Две по-късно Луис Суарес излъга вратаря и пусна топката към вратата, а Родригес в опита да я изчисти си вкара автогол.

"Спортинг" намали в 21-ата минута, когато Кастро отблизо се възползва на празна врата, след като негов съотборник улучи гредата. Малко след това Луис Суарес вкара от воле след грешка на бранител, неуспял да изчисти.

"Барселона" продължи шоуто си след почивката. В 49-ата минута Меси пусна към Пако Алкасер и той отблизо беше точен. Неймар вкара много красив гол от фаул в 65-ата.

Към края на срещата Иван Ракитич получи в наказателното поле и от малък ъгъл с мощен удар се разписа за 6:1.