"Лацио" сложи край на серията от седем поредни мача без победа срещу "Рома" и направи огромна крачка към финала за Купата на Италия.

"Орлите" изнесоха страхотна тактическа лекция на безидейните "вълци" и спечелиха първия полуфинален сблъсък с 2:0.

"Лацио" имаше четири поредни загуби в дербито на Рим и не беше побеждавал вечния съперник от финала за Купата на Италия през 2013 г. Днес обаче тимът на Симоне Индзаги беше категорично по-добрият на "Олимпико" и взе комфортен аванс преди реванша.

Сергей Милинкович-Савич даде аванс на небесносините в 29-ата минута, а Чиро Имобиле отбеляза второто попадение в 78-ата минута.

"Рома" влезе като фаворит в днешната среща, но така и не успя да намери отговор на организираната игра на "Лацио", който беше много солиден в защита, а в предни позиции тройката Имобиле - Милинкович-Савич - Джордан Лукаку непрекъснато създаваше проблеми на съперника.

"Орлите" предоставиха контрола върху топката на символичните гости през цялата среща. Играта в нападение на "вълците" обаче беше лишена острота, разиграванията им бяха прекалено бавни, а вратарят на "Лацио" Томаш Стракоша нито веднъж не трябваше да прави сериозно спасяване, въпреки че към вратата му бяха отправени близо 20 удара.

"Рома" опита натиск в началните минути, а още във втората Един Джеко се озова на позиция за стрелба, но ударът му рикошира в бранител и излезе.

"Лацио" се бранеше добре и не позволи други опасности пред Стракоша, а след 20-ата минута започна все по-често да поглежда към вратата на съперника.

В 25-ата минута вратарят на "Рома" Алисон спаси силен шут на Имболие, а Лукаку не успя да направи добавка. Четири минути по-късно обаче резултатът беше открит след чудесна атака.

Милинкович-Савич изведе Филипе Андерсон зад защитата вляво от вратата, бразилецът догони топката и от аутлинията върна назад към сърбина, който изпревари защитник на "Рома" и с левия крак я изпрати в мрежата.

Малко след това Един Джеко получи хубаво центриране зад отбраната на "Лацио", но пропусна да изравни след неточен изстрел с глава.

През второто полувреме ситуацията на терена не се промени. "Рома" владееше продължително топката, но "Лацио" беше далеч по-опасният отбор със скоростните си атаки.

В 68-ата минута красив гол на Имобиле правилно беше отменен, но десет по-късно "Лацио" стигна до второ попадение. Влезлият като резерва Балде Кейта проби по десния фланг, преодоля Костас Манолас и сервира топката за Имболе, който не сбърка отблизо.

В последните двайсетина минути "Рома" се настани трайно в половината на "Лацио", но не успя да създаде реалната голова възможност пред Стракоша.