"Черно море" направи огромна крачка към място в първата шестица след редовния сезон след домакинска победа срещу "Берое" с 1:0.

Старозагорци пък драстично намалиха шансовете си за топ 6, а същото сполетя и "Славия" след загуба с 0:3 при гостуването на "Верея".

"Черно море" записа първа победа през пролетния полусезон и сложи край на серията от три поредни мача без успех. Варненци събраха 35 точки и се изкачиха на четвърто място в класирането след 22-ия кръг.

"Берое" остава девети с 26 точки, а същия актив има и градският съперник "Верея", който се изкачи на десета позиция. "Славия" вече е 11-и с 24 точки, а топ 6 се затваря от "Дунав" (Русе) с 32 точки.

До началото на плейофната фаза, в която отборите в Първа лига ще бъдат разделени на първа шестица и втора осмица, остават четири кръга.

В първия мач днес "Черно море", който беше без наказания си старши треньор Георги Иванов-Гонзо, и търсещият втора победа в последните си три мача "Берое" не си отбелязаха гол през първото полувреме.

Ситуацията за варненци се усложни само три минути след почивката, когато Даниел Георгиев беше изгонен с втори жълт картон. Той получи първия още в третата минута на двубоя.

Въпреки това "Черно море" откри резултата с гол на Борислав Балджийски в 81-ата минута и успя да удържи аванса си до последния съдийски сигнал.

Във втория мач за деня "Славия" започна добре при гостуването на "Верея", но началният устрем на домакините беше секнат в 22-ата минута, когато Владимир Семерджиев получи директен червен картон.

Семерджиев хвана за ръката Педро Еуженио, който се озова очи в очи с вратаря Антониос Сергиакис в наказателното поле, а нападателят на "Верея" се възползва от ситуацията и се хвърли на тревата. Главният съдия Георги Кабаков отсъди дузпа, от която Георги Андонов откри резултата.

През второто полувреме старозагорци довършиха съперника с две попадения на влезлия като резерва Янислав Иванов - в 67-ата и в 90-ата минута.