Ник Кириос постигна една от най-престижните победи в кариерата си, като отстрани Новак Джокович. Австралиецът се наложи със 7:6 (9), 7:5 в четвъртфиналите в Акапулко.

"Това беше един от мачовете, в които съм сервирал най-добре", каза Кириос в интервюто на корта.

Всъщност и двамата разчитаха много на началните си удари. Те печелеха сервис-геймовете си почти безпроблемно до края на срещата, когато беше направен единственият пробив. Въпреки оспорвания резултат мачът завърши за 1.48 часа.

През първия сет имаше само една възможност за пробив и тя се откри пред Кириос в шестия сет, но Джокович се спаси.

В тайбрека двамата отново бяха почти безупречни на сервис. Кириос пръв постигна минипробив за 5:4, но съперникът му мигновено го върна. Решителен се оказа вторият минипробив на австралиеца за 11:9, с което стигна до успеха.

Във втория сет картината се запази и до 6:5 в полза на Кириос нямаше възможности за пробив пред никой от двамата. След това 17-ият в света изненадващо направи пробив на нула и спечели мача.

В полуфиналите Кириос ще играе със Сам Куери. В другия полуфинал ще се срещнат Рафаел Надал и Марин Чилич. Испанецът се наложи със 7:6 (2), 6:3 срещу японеца Йошихито Нишиока.