Лидерът в класирането на Националната волейболна лига при жените „Марица“ Пловдив победи с 3:0 като гост тима на „Шумен 05“.

В зала „Младост“ пловдивчанки взеха бързо първата част. Те имаха аванс от 7 точки още при първото техническо прекъсване и без проблеми спечелиха с 25:12.

В началните минути на втория гейм играта бе по-равностойна. Домакините от „Шумен 05“ изоставаха сам с 4 точки при първата техническа пауза – 4:8. След това обаче „Марица“ отново натрупа аванс и в този гейм остави шуменки с 16 точки.

В третия гейм тимът на „Шумен 05“ показа хъс и затрудни волейболистките на “Марица“ в заключителните разигравания на мача. През цялата част пловдивчанки водеха играта. При 15:21 шуменки се разиграха и намалиха аванса на гостите си до три точки – 19:22. Последваха няколко дълги разигравания, но домакините нямаха сили да обърнат резултата и „Марица“ взе частта с 25:20, а с това и мача с 3:0.