"Манчестър сити" победи "Съндърланд" с 2:0 при гостуването си от 27-ия кръг на Премиър лийг. Головете за успеха вкараха Серхио Агуеро през първата част и Лерой Сане след почивката.

Играчите на Хосеп Гуардиол събраха 55 точки и изостават на една от втория "Тотнъм", който има и мач повече, и на осем от лидера "Челси". "Ливърпул" вече е на четвърта позиция с 52 точки, следван от "Арсенал" с 50 и "Манчестър юнайтед" с 49.

Срещата започна със сериозно предимство по отношение на владеенето на топката в полза на гостите, въпреки че "черните котки" опитваха да пресират дълбоко. "Гражданите" обаче нямаха идеи как да преодолеят организираната отбрана на съперника и трудно стигаха до вратата му.

В 20-ата минута Джермейн Дефоу със страхотен шут нацели дясната греда зад Кабайеро. Фабио Борини пък не успя да прати топката в мрежата при добавката. Най-активният играч на гостите пък бе Лерой Сане, който на няколко пъти проби отлично отляво.

В 37-ата минута той отново преодоля защитата на съперника и опита да намери Давид Силва пред опразнената врата, но подаването му бе прекалено силно. Малко преди почивката подаване на Стърлинг бе отклонено и топката стигна до Агуеро, а голмайсторът на тима я прати в мрежата за 1:0. В самия край на първата част попадение на Давид Силва бе отменено поради засада.

Второто полувреме започна мудно, но в 58-ата минута Сане уби интригата с втори гол във вратата на домакините. Силва намери нахлуващия в наказателното поле германец и той прати топката покрай вратаря. Тя се удари в лявата греда преди в крайна сметка да се спре и в мрежата.

Веднага след попадението домакините бяха близо до попадение, но отлично спасяване на Кабайеро предотврати гола след удар на Ларсон. Към края влезлият като резерва Кевин де Бройне стреля неточно, а Пикфорд направи страхотно спасяване след изстрел на Агуеро.