"Лудогорец" направи поредната си успешна крачка към поредната си титла, след като без проблеми победи "Пирин" с 3:0 в Разград.

Два гола за успеха вкара Клаудио Кешеру, а един добави и Джонатан Кафу, като домакините напълно контролираха мача и закономерно се поздравиха с упеха.

След него играчите на Георги Дерменджиев вече имат 60 точки и запазват огромната си преднина от 12 пред втория "Левски". "Пирин" пък се отдалечи на седем точки от първата шестица, заемайки седмата позиция в подреждането с 28 точки.

Преди началото на двубоя бе направена първата копка на новия сектор на стадион "Лудогорец арена", след което двата тима изслушаха химна на България в чест на националния празник в петък. Впечатление направи, че натурализираният бразилец Марселиньо знаеше текста наизуст и пееше наравно с българите.

В началото разградчани наложиха натиск и на два пъти Благой Макенджиев трябваше да се намесва след изстрели на Вандерсон. В 28-ата минута Кешеру изведе с пета Кафу сам срещу вратаря, но последвалият изстрел на бразилеца от малък ъгъл не намери целта. До края на полувремето разградчани повече държаха топката, но така и не достигаха до опасни ситуации пред противниковата врата.

Домакините все пак откриха резултата четири минути след почивката. Марселиньо отне топката на Ничев пред наказателното поле и изведе великолепно Джонатан Кафу, който отбеляза с техничен изстрел покрай Макенджиев. В 60-ата минута комбинацията между двамата се повтори, но този път Кафу пусна към Кешеру, който вкара без проблеми в опразнената врата.

В 69-ата минута "Лудогорец" сложи окончателен край на спора, след като при бърза атака четирима играчи на "орлите" останаха срещу двама защитници на "Пирин". Кешеру обаче сбърка и подаде на Траянов, който му върна жеста, извеждайки го сам срещу Макенджиев. Румънецът нямаше проблеми и намери целта за крайното 3:0.