"Ботев" взе важна победа в преследването на целта си за влизане в шестицата. Пловдивчани се наложиха с 2:0 срещу "Берое".

Фернандо Виана се възползва от груба грешка в защитата на съперника и в 18-ата минута откри резултата. Задачата на старозагорци се усложни, след като в началото на второто полувреме червени картони получиха Веселин Пенев и Карлос Охене. В добавеното време Виана отбеляза и втория гол.

"Ботев" събра 31 точки и е седми, като изостава с четири от шестия "Дунав" три кръга преди плейофната фаза в първенството. "Берое" загуби шансове за влизане в шестицата - след третата си поредна загуба старозагорци са десети с 26 точки.

Пловдивчани взеха преднина в 18-ата минута. Тогава играч на "Берое" несъобразително хвърли усилия, за да догони топка до тъча и я подари на съперника. Виана се възползва, влезе в наказателното поле и с точен удар в далечния ъгъл вкара.

Последваха добри минути за гостите, като в 25-ата минута Мартин Райнов стреля от далечно разстояние и улучи гредата. Ерик Почански беше точен при добавката, но беше отсъдена засада. До почивката Жуниор Мапуку изпусна две възможности за изравняване.

В началото на второто полувреме "Берое" остана без двама от футболистите си. В 56-ата минута капитанът на "Берое" Пенев задържа с ръце Тодор Неделев и получи втори жълт картон. Пет по-късно Охене си изпроси два жълти картона заради протести и реплики срещу съдията Ивайло Стоянов и беше изгонен.

"Ботев" имаше по-добрите възможности за гол, като в 73-ата минута Лъчезар Балтанов улучи греда. "Берое", макар да беше с двама по-малко, се стараеше да атакува, но без успех.

В добавеното време Неделев овладя на дясното крило и прати топката в наказателното поле, където Виана на празна врата засече за 2:0.