Водачът във Висшата лига "Челси" продължи уверено да върви към титлата в Англия. Сините победиха с 2:1 "Уест хем" като гост.

Еден Азар и Диего Коща дадоха преднина за отбора, а в добавеното време Ланцини намали.

"Челси" събра 66 точки и възстанови преднината си от десет пред "Тотнъм". Третият "Манчестър сити" има 55, но е с мач по-малко.

Първото полувреме беше спокойно и нямаше много положения. В 25-ата минута при контраатака след двойно подаване с Педро Азар беше изведен и даде преднина за отбора си.

В началото на втората част Коща удвои, като засече след центриране от ъглов удар. Впоследствие двата отбора си размениха по няколко положения, но без да се стига до нов гол.

В добавеното време Андре Аю пусна в дясно в наказателното поле, където Ланцини стреля в далечния ъгъл и намали.

С успеха си "Челси" стана отборът, спечелил най-много лондонски дербита - 118.